W kwietniu na działalność fundacji potrzebujemy 10000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
18,0% / 1800,00 zł
WSPIERAM!
WSPARCIE
MENU

Z PRZYJEMNOŚCIĄ ZAGRAMY DLA CIEBIE! SPRAWDŹ NASZĄ OFERTĘ!

Witamy

Nasza Fundacja wspiera uzdolnionych muzycznie niepełnosprawnych artystów, którzy chcieliby rozwinąć swój talent. Zachęcamy do zapoznania się z naszą działalnością.
"Muzyka budzi w sercu pragnienie dobrych czynów."
Pitagoras

Z okładki czyli AKTUALNOŚCI

Strzelce świdnickie grają z Cantito!

Dodane 10.09.2018, 14:55

W sobotę, 8 września w Strzelcach świdnickich odbył się „Festyn rodzinny” organizowany przez parafię Strzelce. Podczas tego wydarzenia, Elżbieta Kuzio, miała okazję reprezentować Fundację Artystyczną Cantito śpiewając kilka piosenek oraz opowiadając o działalności organizacji. W trakcie występu wokalistki do fundacyjnej puszki zbierane były datki na cyfrowe pianino.

Publiczność reagowała bardzo spontanicznie, a sama Ela podkreśla, że została przyjęta z wielką życzliwością.

Dziękujemy parafii Strzelce, a także księdzu proboszczowi Marcinowi Czchowskiemu za możliwość występu i zbiórki. Wyrazy wdzięczności kierujemy także do darczyńców. Dzięki wam jesteśmy o krok bliżej do spełnienia naszego muzycznego marzenia!

#PianoDlaCantito - Zagraj z nami

Dodane 31.08.2018, 15:50

Drodzy Państwo,

Grupa muzycznych świrów z Krakowa potrzebuje Waszej pomocy w zakupie instrumentu klawiszowego!

Zbiórkę tę traktujemy jak kolejny koncert na naszej muzycznej drodze. Jak wiadomo, koncert bez publiczności to nie koncert, dlatego Was potrzebujemy! Bądźcie z nami, przekażcie jakąkolwiek kwotę, wspierajcie, słuchajcie, udostępniajcie, opowiadajcie o nas innym, a na pewno nie będziecie żałować.

 

V Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej przeszedł do historii

Dodane 19.06.2018, 9:27

17 czerwca w „Piwnicy Pod Baranami” (Rynek Główny 27) odbył się finał V Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej.

W sobotę i niedzielę przesłuchani zostali wykonawcy w trzech kategoriach: soliści od lat 13 do 17, soliści powyżej lat 17 oraz duety i zespoły. Jury wysłuchało ponad pięćdziesiąt znanych i mniej znanych krakowskich utworów w różnych aranżacjach. W tym roku przesłuchania miały charakter zamknięty. Zapewniło to lepszy kontakt pomiędzy jurorami a uczestnikami.

Laureatka V OFPK

Zanim ogłoszono wyniki, prezes Fundacji Artystycznej Cantito Monika Flaga i wiceprezes Adrian Wyka, jako organizatorzy, przywitali licznie zgromadzoną publiczność. Wymienili także darczyńców, bez których jedyne i największe święto krakowskiej piosenki z pewnością nie mogłoby się odbyć. Jesteśmy niezmiernie wdzięczni, że tworzycie wspaniałą krakowską imprezę razem z nami.

W tym roku po raz pierwszy konferansjerem była Basia Stępniak-Wilk, która bardzo ciepło i życzliwie rozmawiała z wykonawcami przed występami, dodając im w ten sposób otuchy i niejednokrotnie bawiąc wraz z nimi publiczność.

Prezentacje laureatów poprzedniej edycji rozpoczął „Chór Rozrywkowy Jaszczury”, który przypomniał wszystkim między innymi „Dezyderatę”, czy utwór „Byłaś serca biciem” z repertuaru Andrzeja Zauchy.

Dyrygentka Chóru Rozrywkowego "Jaszczury"

Elżbieta Kuzio zaśpiewała utwór „Między świtem a mgłą” Jacka Kaczmarskiego, który pozwolił jej zwyciężyć w ubiegłym roku, a ciekawym elementem prezentacji była „Spiska ballada” w gwarze góralskiej do słów Wandy Czubernat. Akompaniował jej pianista Karol Radwan.

Natomiast Zuzanna Rosa, zwyciężczyni kategorii od 13 do 17 lat, niezwykle dojrzale wykonała utwory takie jak na przykład  „Szewczyk” z tekstem Bolesława Leśmiana oraz „Moknie w deszczu diabeł” Hanny Banaszak.

Werdykt odczytał Tomasz Kmiecik (przewodniczący), mówiąc, że konkursy nigdy nie są sprawiedliwe, a rywalizacja zwykle psuje radość ze spotkania. Wyniki jednak muszą zostać ogłoszone, nagrody rozdane, a wykonawcy zawsze powinni śpiewać w zgodzie ze sobą, cieszyć się wspólnymi chwilami i rozmawiać o swoich doświadczeniach muzycznych.

Basia Stępniak-Wilk dodała, że ogromną zaletą festiwalu jest to, że niepełnosprawność nie zapewnia nikomu nagrody, liczy się wrażliwość muzyczna, profesjonalizm i interpretacja utworów.

Jury w składzie: Tomasz Kmiecik, Agata Ślazyk i Basia Stępniak-Wilk nagrodziło następujących wykonawców:

- w kategorii duety i zespoły wyróżnienie otrzymała Szalona Piątka Plus z Poraja

- w kategorii soliści od lat 13 do lat 17 – III miejsce wyśpiewała Maja Gizicka z Zielonej Góry, II miejsce otrzymała Małgorzata Bartnik z Krakowa, a I nagrodę Bartosz Brzuchacz również reprezentujący Kraków

- w kategorii soliści powyżej lat 17 wyróżnieni zostali Artur Dolecki z Piekar Śląskich i Renata Szczepaniak-Pajor z Krakowa, III miejsce otrzymał Piotr Wach z Chorzowa, II miejsce Agata Zakrzewska z Warszawy, a I miejsce wyśpiewane zostało przez Julię Latosińską z Karniowic.

Laureat V OFPK

Jubileuszowa edycja prezentowała najwyższy poziom wykonawczy, a uszczęśliwieni laureaci, mimo gorącej atmosfery panującej na scenie „Piwnicy Pod Baranami”, profesjonalnie wykonali utwory i zostali nagrodzeni gromkimi brawami. W klimatycznej garderobie uczestnicy, jury i organizatorzy gratulowali sobie wzruszających występów, rozmawiali o walorach piosenek, ściskali się i stwarzali ciepłą, rodzinną atmosferę. Nic więc dziwnego, że długo po zakończeniu koncertu rozmowy wciąż trwały i nikomu nie chciało się wracać do codzienności.

Fundacja Artystyczna Cantito świętuje kolejny sukces. Nie doszłoby do niego bez wsparcia rodzin i przyjaciół członków fundacji. Dziękujemy wam serdecznie!

Cieszymy się, że znowu mogliśmy uczestniczyć we wspaniałej muzycznej uczcie.

Wielka Buława dla Natalii!

Dodane 10.06.2018, 15:36

W kwietniu br. odbywał się XVI Przegląd Teatralno-Muzyczny „O Buławę Lajkonika”, którego organizatorem była Dyrekcja Centrum Młodzieży im. dr H. Jordana i Pełnomocnik Prezydenta m. Krakowa ds. Osób Niepełnosprawnych. W konkursie tym wzięli udział uczniowie SPDP (Natalia Lewandowska i Marcin Joneczko) ze Specjalnego Ośrodka dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących z Tynieckiej 6, którzy są także podopiecznymi naszej Fundacji. 9 czerwca, w ramach rozstrzygnięcia tego przeglądu, odbywał się Integracyjny Piknik organizowany w trakcie XIX Tygodnia Osób Niepełnosprawnych „Kocham Kraków z Wzajemnością” oraz „Dni Bronowic”. Okazało się, że Natalia Lewandowska otrzymała Wielką Buławę w kategorii muzycznej. W nagrody zaśpiewała 3 piosenki „Być kobietą”, „Szukaj mnie” i „Serce jak głaz”. Występ Natalki został przyjęty bardzo entuzjastycznie głośnymi brawami.

Za przygotowanie Natalii i Marcina odpowiadała Monika Flaga.

Gratulujemy Natalii z całego serca występów, a Monice kolejnego sukcesu podopiecznej.

Dzień projektu „Ze Świętymi za pan brat” w SOSW Kraków

Dodane 08.06.2018, 13:14
Kobieta sięga po mikrofon, który jest na statywie, w lewej dłoni trzyma flet poprzeczny. Po jej lewej stronie stoi mężczyzna, a po prawej kobieta. W dłoniach trzymają mikrofony. Za nimi siedzi mężczyzna, który gra na cajonie.

6 czerwca wraz z całą naszą muzyczną ekipą mieliśmy przyjemność wystąpić na scenie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie. Na specjalne zaproszenie Pani Ani Pilarskiej wzięliśmy udział w dniu projektu „Ze Świętymi za pan brat” i wykonaliśmy 3 utwory. Projekt ten podsumowywał całoroczną pracę uczniów, która miała na celu poznanie wybranych Świętych, ich historii, niezwykłych czynów i dziedziny życia.

Nasz występ został bardzo pozytywnie odebrany, a na podsumowanie wraz z towarzyszeniem uczniów wykonaliśmy przeróbkę utworu, w trakcie którego można było zobaczyć jak uczniowie tańczyli Cha-chę.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie i jest nam miło, że mogliśmy się włączyć w taką inicjatywę.

„Dotyk dźwięku” lat 60-tych w Dąbrowie Górniczej

Dodane 03.06.2018, 13:18
Jedenaście osób stoi na dużej scenie, za nimi zespół.

27 maja na zaproszenie Fundacji „WYGRAJMY RAZEM” uczestniczyliśmy w XI Przeglądzie Piosenki Osób Niewidomych i Słabo Widzących "Dotyk Dźwięku".

Artyści mieli za zadanie oddać klimat stylu big beat, popularnego w latach 60.

Wykonawcy i tłumnie zgromadzona publiczność doskonale się bawili podczas koncertu w parku Hallera w Dąbrowie Górniczej.

Artyści Fundacji Cantito poza okazją do zaśpiewania z zespołem sympatycznych instrumentalistów, mogli spotkać się ze swoimi niewidomymi znajomymi.

Nasi wokaliści z energią zaśpiewali dwa utwory „Pod Papugami” i „Czarny Alibaba”.

Bardzo dziękujemy za zaproszenie Łukaszowi Baruchowi i mamy nadzieję, że to nie ostatnie nasze wspólne koncertowanie.

Wsparcie od salonu Black&White

Dodane 28.05.2018, 14:33

Z radością informujemy, że salon Black&White sp. z.o.o. z Olsztyna wsparł nasze działania kwotą 300zł.

Dziękujemy z całego serca!

infografika z nazwą firmy

Koncert „To chyba maj, na pewno maj” w krakowskim Klubie Aktora SPATiF

Dodane 25.05.2018, 18:38

22 maja po raz trzeci zagraliśmy w krakowskim Klubie Aktora SPATiF. Kolejny koncert wiosenny otrzymał tytuł „To chyba maj, na pewno maj”.

Tym razem również, co ostatnio zdarza się często, zaprezentowaliśmy wiele utworów premierowych.

Na przykład Adrian, nasz basista i wokalista, zaśpiewał piękną, romantyczną piosenkę Piotra Szczepanika „Kochać, jak to łatwo powiedzieć”; Monika błogosławiła każdą pogodę, wykonując piosenkę Michała Bajora, Agnieszka natomiast, nadal zakochana w utworach Anny German, zaśpiewała „To chyba maj”.

Karol wystąpił jak zwykle w roli niezawodnego akompaniatora. Natomiast Mateusz z zaangażowaniem towarzyszył nam na cajonie.

Dziękujemy Państwu za przybycie i wspaniałą atmosferę.

Zapraszamy na kolejne nasze koncerty.

Majowa, muzyczna niedziela w Sanatorium Marconi

Dodane 16.05.2018, 15:00

13 maja mieliśmy ogromną przyjemność zagrać dla Państwa w sanatorium „Marconi” w Busku-Zdroju.

Cieszymy się ogromnie, że pomimo pięknej niedzielnej pogody, tak chętnie i tłumnie przyszliście na nasz koncert.

Dziękujemy za mnóstwo ciepłych słów kierowanych pod naszym adresem, tym razem szczególnie często powtarzaliście Państwo, że koncert zrobił na Was ogromne wrażenie.

Dziękujemy za wspólne żarty, oklaski, domaganie się bisów.

Takie wsparcie jest dla nas bardzo cenne i motywujące

Dziękujemy również Tomaszowi Fladze, który podczas wyjazdu pełnił dla nas rolę asystenta, kierowcy i fotografa.

Do zobaczenia wkrótce!

Koncert „Ważne są tylko te dni” w krakowskim Klubie Aktora SPATIF

Dodane 23.04.2018, 16:10

19 kwietnia mieliśmy ogromną przyjemność ponownie zagrać dla Państwa w krakowskim Klubie Aktora SPATIF. Odbył się tam drugi z cyklu naszych koncertów wiosennych, tym razem pod tytułem „Ważne są tylko te dni”.

Zabrzmiały właściwie same premiery. Śpiewaliśmy dla Państwa przede wszystkim piosenki o miłości, ale także na przykład o tych najważniejszych chwilach, których jeszcze nie znamy (Adrian z repertuaru Marka Grechuty), o pechu i jego konsekwencjach (Agnieszka z repertuaru Anny German) czy o dawnym rozmiłowanym paryskim środowisku artystycznym (Monika z repertuaru Justyny Szafran).

Nasza sekcja instrumentalna spisała się świetnie: Monika Flaga – flecistka, Mateusz Popis – perkusista, na cajonie, Karol Radwan – niezastąpiony pianista i Adrian Wyka – gitara basowa.

Serdecznie dziękujemy Państwu za przybycie i żywiołowe reakcje.

Do zobaczenia w maju!

<< Nowsze ... 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 ... 23 ... Starsze >>

Powered by CuteNews