Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej edycja internetowa 2019 rusza

Dodane 01.03.2019, 15:00

Rozpoczynamy nową formę Festiwalu Piosenki Krakowskiej.

Przez 5 lat organizowaliśmy konkurs, który spotykał się z ogromnym zainteresowaniem muzyków z całej Polski. Poznaliśmy wspaniałych ludzi, którzy zarażali swoją pasją do grania i śpiewania.

Ponieważ organizacja festiwalu to ogromne wyzwanie logistyczne, a zwłaszcza finansowe, postanowiliśmy zmienić formułę naszego konkursu. Nie chcemy utracić jednak tej pięknej idei, która przyświecała nam od pierwszej edycji, a nadal naszą inspiracją jest prezentacja krakowskiej twórczości w piosenkach, tekstach i muzyce. Nie wiemy czy nowa formuła zostanie z nami na zawsze, czy jednak będziemy przeplatać ją co kilka lat z tradycyjnym festiwalowym spotkaniem, jednak mamy nadzieję, że forma, którą prezentujemy przypadnie Wam do gustu i jeszcze chętniej z tego skorzystacie.

Na czym więc będzie polegać Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej edycja internetowa 2019.

Jak zwykle czekamy na Wasze propozycje utworów, które są związane z Krakowem, mają tekst opowiadający o naszym mieście lub wykonawca, twórca odpowiedzialny za słowa, czy muzykę ma powiązania z Krakowem.

Nowy jest jednak cały przebieg konkursu, więcej informacji oczywiście w regulaminie, a tu prezentujemy kluczowe zasady:

1. Przygotowujecie jedną piosenkę, nagrywacie ją w formie wideo najlepiej jak potraficie i przesyłacie do nas. Musimy otrzymać plik, który będziemy w stanie zapisać.
  2. Zgłoszenia będziemy przyjmować od 10 kwietnia do 10 maja 2019, więc jak widzicie macie bardzo dużo czasu na przygotowanie się.
  3. Zgłoszenia przesyłacie wyłącznie za pomocą specjalnego formularza elektronicznego dostępnego pod tym adresem.
  4. Następnie Wasze nagrania zostaną opublikowane na naszym kanale na YouTube na specjalnej festiwalowej playliście.
  5. Od dnia 20 maja do 16 czerwca 2019 r. na stronie Facebook Fundacji będzie odbywać się głosowanie na najlepsze wykonania zdaniem internautów.
  6. 20 maja opublikujemy posty konkursowe z dostarczonym przez Was opisem i nagraniem wideo w postaci linku do kanału YouTube. Po upływie terminu podliczymy polubienia pod każdym postem konkursowym i pierwsze 3 osoby z największą liczbą polubień otrzymają od nas nagrodę.
  7. Ogłoszenie wyników odbędzie się 19 czerwca 2019 r. na stronach Fundacji Artystycznej Cantito.
  8. Pula nagród w tegorocznej edycji festiwalu wynosi odpowiednio:
  • Pierwsze miejsce – 700 zł, słownie siedemset złotych.
  • Drugie miejsce – 500 zł, słownie pięćset złotych.
  • Trzecie miejsce – 300 zł, słownie trzysta złotych.

Mamy nadzieję, że nowa forma OFPK Wam się spodoba i chętnie weźmiecie w nim udział.

Za wszystkich już dzisiaj trzymamy mocno kciuki i nie możemy doczekać się Waszych zgłoszeń.