W maju na działalność fundacji potrzebujemy 10000 zł. Do tej pory zebraliśmy:

Utwory czyli OSIĄGNIĘCIA

Każdy artysta prezentuje swoim fanom twórczość, nasza Fundacja, jako Artystyczna, również ma na swoim koncie mnóstwo projektów, każdy z nich traktujemy jako osobną kompozycję, do której wkładamy całe serce, talent, pasję i do realizacji których przykładamy się z całych sił.
Poniżej prezentujemy to, co nam się udało stworzyć przez ostatnie lata.

III Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej - 18-19 czerwca 2016

Partnerzy:

• Cukiernia Zaborowscy - Janina Zaborowska
  • Delikatesy Złoty Róg - Małgorzata Malikiewicz
  • Hean Delikates Królewski - Maria Kuśmierz
  • Ośrodek Polskiego Związku Niewidomych Nestor Muszyna - Iwona Szumowska-Kin
  • Klub 6 Brygady Powietrzno-desantowej - płk Stanisław Gardias
  • Sklep Spożywczy Minimal - Janusz i Małgorzata Oliwa
  • Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ul. Tynieckiej 6 - Dyrektor Barbara Planta
  • Studio nagrań Nonagram Studio - Michał Korzeniowski
  • Szkoła Wokalno-Aktorska WokalArt w Krakowie - Bogdan Kalarus
  • Top Market przy Alei Kijowskiej

Patroni medialni:

• TVP3 Kraków
  • Miasto Kraków i portal Magiczny Kraków

Cele projektu:

• Propagowanie dorobku twórczego krakowskich artystów
  • Pokazywanie krakowskiej kultury i magii miasta Krakowa
  • Integracja osób niepełnosprawnych z pełnosprawnymi
  • Rewalidacja osób niepełnosprawnych
  • Podnoszenie umiejętności wokalno-muzycznych

W dniach 18-19 czerwca 2016 r. już po raz III zorganizowaliśmy Ogólnopolski Festiwal Piosenki Krakowskiej. Do jego powodzenia przyczyniło się wiele osób, którym jesteśmy ogromnie wdzięczni. To dzięki Wam organizacja naszego wydarzenia stała na wysokim poziomie.

Festiwal, jak co roku, dzięki uprzejmości Pułkownika Stanisława Gardiasa odbył się w Klubie 6 Brygady Powietrzno-desantowej przy ulicy Zyblikiewicza 1, a także dzięki uprzejmości dyrektor Barbary Planty w tym roku po raz pierwszy w SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących przy ulicy Tynieckiej 6 w Krakowie.

Z pomocą naszych partnerów i przyjaciół dołożyliśmy wszelkich starań, aby pod względem atmosfery i organizacji w naszym projekcie niczego nie brakowało. Nie udałoby się tego dokonać bez wsparcia finansowego naszych Darczyńców, którym z całego serca dziękujemy, ponieważ skromne środki Fundacji nie pozwoliłyby zrealizować projektu na tak szeroką skalę. Dzięki pomocy sklepów spożywczych udało nam się zapewnić uczestnikom smaczny poczęstunek, inni Darczyńcy wymieniani z nazwiska i anonimowi pomogli nam ufundować wręczone zwycięzcom wartościowe nagrody.

Najwięcej pracy w całe przedsięwzięcie włożyła jednak Fundacja Artystyczna Cantito, zarówno zarząd jak i jej pracownicy. Projekt również nie doszedłby do skutku bez duchowego jak i organizacyjnego wsparcia naszych rodzin i przyjaciół. Mnóstwo życzliwych fundacji ludzi włożyło wiele pracy w wysoki poziom organizacyjny naszej imprezy.

Również teraz, jak to miało miejsce w latach ubiegłych, pracę nad ostatecznym charakterem tego wydarzenia rozpoczęliśmy wiele miesięcy wcześniej. Poszukiwaliśmy partnerów i Darczyńców, możliwości finansowania nagród, patronów medialnych. Na portalach społecznościowych zamieszczaliśmy materiały promocyjne, aby do projektu mogło się zgłosić jak najwięcej utalentowanych uczestników. Wysyłaliśmy informacje o projekcie do domów kultury, szkół muzycznych i wielu innych instytucji w całej Polsce. Staraliśmy się także, aby festiwal nie zatracił swojego wyjątkowego, integracyjnego charakteru. I tym razem odnieśliśmy sukces w postaci zgłoszeń niepełnosprawnych wokalistów, którzy - co ogromnie nas cieszy i motywuje - zmierzyli się ze zdrowymi artystami na takich samych prawach, bez taryfy ulgowej.

Do festiwalu zgłosiło się 46 podmiotów wykonawczych i przez dwa dni, wokaliści i zespoły prezentowali piosenki krakowskie, które zostały przygotowane specjalnie na tą okazję. Musiały one spełniać określone wymagania, których przestrzegało wymagające Jury. Wyłonienie zwycięzców było w tym roku bardzo trudnym zadaniem. Przyznano dodatkowe, nieplanowane nagrody, aby jak najwięcej zdolnych wykonawców mogło zostać uhonorowanych.

Na zakończenie koncertu finałowego Jurorka i Gwiazda Wieczoru Basia Stępniak-Wilk uświetniła wydarzenie swoim autorskim, wspaniałym, lirycznym koncertem.

Jesteśmy dumni z tego, że nasze przedsięwzięcie po raz kolejny odniosło wielki sukces, a liczba uczestników i partnerów z roku na rok się zwiększa.

Już dzisiaj mamy nadzieję, że kolejna czwarta edycja festiwalu odbędzie się z równie wielkim rozmachem.

Od lutego chcemy po raz kolejny podjąć trud organizacji następnej edycji tego festiwalu, mając nadzieję na Państwa wsparcie.

Materiały Video z Festiwalu: