Utwory czyli OSIĄGNIĘCIA

Każdy artysta prezentuje swoim fanom twórczość, nasza Fundacja, jako Artystyczna, również ma na swoim koncie mnóstwo projektów, każdy z nich traktujemy jako osobną kompozycję, do której wkładamy całe serce, talent, pasję i do realizacji których przykładamy się z całych sił.
Poniżej prezentujemy to, co nam się udało stworzyć przez ostatnie lata.

Koncerty podopiecznych - od sierpnia 2012 - nadal

Fundacja Cantito regularnie organizuje koncerty swoich podopiecznych, które od wielu lat odbywają się w popularnych miejscowościach wypoczynkowych: Muszyna, Krynica-Zdrój, Busko-Zdrój, Solec-Zdrój, Szczawnica, Ustroń, Ustronie Morskie, Kołobrzeg. Dzięki takim koncertom nasi muzycy mają możliwość dzielenia się swoim talentem z drugim człowiekiem, zdobywania nowych doświadczeń na polu muzycznym, pokonywania własnych słabości, integrowania się z osobami pełnosprawnymi, poznawania nowych, ciekawych miejsc w naszym kraju.

Organizowane przez nas koncerty najczęściej wiążą się z wyjazdem z miejsca zamieszkania, co w przypadku osób z dysfunkcją wzroku stanowi pewne utrudnienia. Daje to jednak możliwość rewalidacji poprzez pobyt w nowym miejscu, rozwoju w zakresie orientacji w przestrzeni, a to z kolei utwierdza ich w przeświadczeniu, że niepełnosprawność nie stanowi przeszkody do rozwoju człowieka.

Zorganizowaliśmy już ponad 160 koncertów w wielu miastach w Polsce i mamy nadzieję, że liczba ta cały czas będzie rosła, a nasi podopieczni będą mogli w dalszym stopniu się rozwijać.