W kwietniu na działalność fundacji potrzebujemy 10000 zł. Do tej pory zebraliśmy:
18,0% / 1800,00 zł
WSPIERAM!
WSPARCIE
MENU

Soliści

Poniżej prezentujemy sylwetki niepełnosprawnych artystów, z którymi i dla których mieliśmy przyjemność działać podczas wielu koncertów i wydarzeń kulturalnych w ostatnich latach. Każdy z nich, jako solista, jest wspaniałą osobowością, potrafi dzielić się swoim talentem, jest wrażliwy na piękno muzyki i tworzy niezwykły zespół naszej Fundacji.
Pomagając naszej Fundacji bezpośrednio przyczyniacie się do ich rozwoju.

Natalia Kaczor

Natalia to kobieta z długimi, jasnobrązowymi włosami, ubrana w biało-czarną bluzkę w poziome pasy, z srebrnymi kolczykami i delikatnym łańcuszkiem. Ma neutralny wyraz twarzy.

Natalia gra i śpiewa, odkąd pamięta.

Gdy była bardzo malutka, spacerowała po pianinie stopkami. Te spektakularne próby, rzecz jasna, zostały udokumentowane.

Pierwszych prostych piosenek na tym instrumencie nauczyła ją babcia. Już w wieku sześciu lat zaczęła pobierać lekcje gry na fortepianie, najpierw w ognisku muzycznym, a następnie w szkole muzycznej w Lublinie.

Po trzech latach nauki w tej szkole zmieniła instrument na skrzypce, to był strzał w dziesiątkę!

Wtedy, w wieku dziesięciu lat, zdecydowała, że zostanie skrzypaczką i słowa dotrzymała, kończąc edukację z dyplomem II stopnia w 2010 roku.

Następnie, chcąc nadal się uczyć, wybrała flet poprzeczny i szkołę, również II stopnia, ukończyła w 2018 roku.

Podczas swojej edukacji brała udział w dziesiątkach koncertów i została laureatką dwóch międzynarodowych konkursów muzycznych dla osób niewidomych im. Ignacego Jana Paderewskiego w Lublinie.

Ukończyła edukację artystyczną w zakresie sztuki muzycznej na Uniwersytecie Śląskim ze stopniem magistra, z zawodu jest również anglistką, dziennikarką i tyflopedagogiem.

Natalia śpiewa od wczesnego dzieciństwa, gra na misach śpiewających i innych instrumentach terapeutycznych, zajmuje się oprawą muzyczną różnych uroczystości, przede wszystkim ślubów oraz współpracuje jako ekspert dostępności z wieloma instytucjami kultury w województwie Małopolskim.

Od wielu lat mieszka w Krakowie.

Prywatnie uwielbia podróże, dobry szwedzki kryminał i hoduje trzy świnki morskie.

Od roku 2022 współpracuje z naszą Fundacją, w której jako śpiewająca skrzypaczka i flecistka może wciąż się muzycznie rozwijać.

Muzyka jest jej wielką miłością i sposobem na życie. Ze wspólnego muzykowania z Cantitowcami czerpie wielką radość i satysfakcję.

Ma wielką nadzieję na setki fundacyjnych prób, na których świetnie się bawi, i liczy na dziesiątki wspólnych koncertów.

Cieszy ją kontakt z publicznością, a występy na scenie motywują do dalszej pracy nad muzycznym warsztatem.

Mateusz Popis

Mateusz gra na miodowej perkusji, ubrany jest w granatową koszulkę z napisem Hillsong, ciemne spodnie, trzyma zielone pałeczki.

Mateusz jest rodowitym Krakowianinem. Od najmłodszych lat uczęszczał na zajęcia umuzykalniające dla przedszkolaków „Preludium”, gdzie zafascynował się instrumentami perkusyjnymi. W szkole podstawowej zaczął pobierać pierwsze lekcje gry na perkusji, ale to w gimnazjum  rozpoczęła się jego wielka Perkusyjno-Muzyczna Przygoda -  nauka w Szkole Muzycznej I stopnia  przy ul. Tynieckiej w klasie perkusji, którą ukończył w 2016 roku.

Wraz z zespołem „Studio Piosenki”, z którym nagrywał płytę oraz jako członek zespołu perkusyjnego uczniów szkoły muzycznej brał udział w licznych konkursach, zdobywając wiele nagród (m.in. Wielką i Dużą Buławę Lajkonika, nagrodę Grand Prix w Konkursie Piosenki Religijno-Patriotycznej, uczestniczył w Międzyszkolnych i Szkolnych Konkursach Zespołów Kameralnych oraz w koncertach uczniów z towarzyszeniem orkiestry.

Muzyka jest dla Mateusza jednym z najważniejszych celów życia: pozwala wyrażać siebie, uwrażliwia, daje satysfakcję, ale przede wszystkim możliwość muzykowania z innymi, co najbardziej lubi. Mateusz gra na perkusji, cajonie, jumbie, bongosach, chimesach i innych perkusjonaliach. Jego zainteresowania to muzyka (ulubionym zespołem jest „Hillsong”). Poza tym kocha piłkę nożną.

Od grudnia 2016 roku rozpoczął współpracę z Fundacją Artystyczną Cantito, co sprawia mu ogromną radość. W styczniu 2017 r. po raz pierwszy wystąpił z podopiecznymi Fundacji podczas III Wielkiego Koncertu Kolęd, co było dla niego niezwykłym przeżyciem. W Cantito docenia wspaniałą, pełną życzliwości i zrozumienia dla posiadanych dysfunkcji atmosferę, a także możliwość wspólnego grania i występów oraz szansę rozwoju, które Fundacja niewątpliwie zapewnia. Mateusz jest przekonany, że działalność w Cantito to ciągle nowe wyzwania, którym chciałby podołać. Jego pragnieniem jest kontynuacja współpracy z Fundacją poprzez akompaniament na instrumentach perkusyjnych.

Elżbieta Kuzio

Ela to kobieta o krótkich, rudych włosach śpiewa do mikrofonu, ubrana w jasną sukienkę bez rękawów.

Elżbieta Kuzio pochodzi z Tąpadłej, niewielkiej miejscowości koło Świdnicy. Czasami mieszka w domu rodzinnym, ale zdarza się tak, że bywa we Wrocławiu.

 

Zaczęła śpiewać w wieku czterech lat. Wspomina, że podczas organizowanego dnia dziecka pani poprosiła dzieci, żeby coś zaśpiewały, a nikt nie chciał się zgłosić, przekupiono ją słodyczami. Od tej pory muzyka towarzyszy jej codziennie.

 

Muzyka to dla niej oderwanie się od rzeczywistości. Sprawia, że nie myśli o problemach, tylko odpływa w zupełnie inny świat. W muzyce najbardziej lubi to, że nie ma w niej ograniczeń. Można tworzyć, wyśpiewać siebie, swoje emocje i sprawić, że dzięki niej ludzie staną się chociaż przez moment szczęśliwsi.

 

Jako dziecko grała na fortepianie i flecie prostym.

Obecnie śpiewa w Zespole Wokalnym A Capriccio.

Skończyła dziennikarstwo i komunikację społeczną na uniwersytecie wrocławskim. Pisanie to jej kolejna, wielka pasja.

 

Kocha książki. Czyta wszędzie: w tramwaju, na wakacjach, w domu. Uwielbia kryminały, ale nie pogardzi też dobrą obyczajówką. Poza tym lubi jazdę na rowerze i nordic walking. Prowadzi bloga z recenzjami książek.

 

Z naszą Fundacją po raz pierwszy zetknęła się podczas Ogólnopolskiego Festiwalu Piosenki Krakowskiej w 2016 roku. Dzięki temu z wielką przyjemnością zaprosiliśmy ją do udziału w Koncercie kolęd, podczas którego poznała nowych ludzi, zaśpiewała wraz z nimi, a także uczestniczyła, jak mówi, „w cudownym tygodniu prób przed koncertem”. Ela zawsze, gdy jest to technicznie możliwe, bierze udział w koncertach razem z nami, co niezwykle nas cieszy.

Karol Radwan

Karol gra na czarnym fortepianie z otwartą klapą, pod którą widać wewnętrzne struny i mechanizmy. Ubrany w białą koszulę i czarne spodnie, skupiony siedzi na stołku.Absolwent Technikum o profilu tyfloinformatycznym. Mieszka w Krakowie wraz z rodzicami i młodszym bratem.
Interesuje się informatyką i muzyką. Lubi czytać książki, grać na fortepianie i słuchać muzyki. Ta ostatnia jest dla niego lekarstwem na bardzo wiele zmartwień.
W życiu Karola muzyka istnieje od zawsze. Już jako pięcioletni chłopiec grał na gitarze podczas mszy w kościele. Później kontynuował swój rozwój muzyczny ucząc się gry na fortepianie w szkole I stopnia, a w roku 2010 został uczniem szkoły muzycznej II stopnia.
Obecnie wraz z innymi podopiecznymi bierze udział w koncertach organizowanych przez Fundację, akompaniując na fortepianie i wspomagając innych wokalistów swoim głosem.

Monika Flaga

Monika śpiewa do mikrofonu na scenie, ma długie, jasne włosy i ubrana jest w granatową sukienkę. Za nią znajdują się muzycy z orkiestry, w tym wiolonczelistka i skrzypkowie. Po prawej stronie stoi dodatkowy mikrofon na statywie. Scena ma ciemne tło.Pochodzi z Bukowna koło Olkusza. Obecnie mieszka w Krakowie.
Ukończyła studia magisterskie na kierunku „Wychowanie muzyczne” w Wyższej Szkole Pedagogicznej w Częstochowie, a także studia podyplomowe na kierunkach: muzykoterapia, tyflopedagogika, oligofrenopedagogika oraz informatyka w szkole.
W roku 2017 ukończyła z wyróżnieniem szkołę wokalno aktorską .

Obecnie pracuje w SOSW przy ulicy Tynieckiej w Krakowie, gdzie uczy muzykoterapii i tyfloinformatyki. Oprócz tego jest prezesem naszej Fundacji, którą założyła w roku 2012. Praca ta daje jej bardzo dużo satysfakcji, gdyż poprzez pomoc innym, może pokazywać, że niepełnosprawność nie jest przeszkodą, aby dzielić się z innymi swoją wrażliwością i talentem muzycznym, a co za tym idzie, pozwala podnosić poczucie własnej wartości.

Od najmłodszych lat muzyka stanowi jedną z najważniejszych części jej życia. Gra na fortepianie, gitarze, flecie poprzecznym i kocha śpiewać. Poza muzyką interesuje się także psychologią i lubi czytać książki.
Jest doskonałym przykładem na to, że muzyka dla osoby niewidomej stanowi centrum świata i pozwala jej się w pełni realizować.

Agnieszka Łozińska

Agnieszka występuje na scenie, ubrana w czarną sukienkę, okulary i buty na niskim obcasie, z fioletowymi światłami i czarną zasłoną w tle.

Z wykształcenia masażystka, hobbistycznie wokalistka. Rodowita krakowianka.

Z fundacją związała się już na samym początku jej istnienia. Śpiew to od zawsze jedna z jej największych pasji. Nie wyobraża sobie życia bez muzyki. Nie ogranicza się przy tym w słuchaniu do jakichś konkretnych jej gatunków. Lubi czytać książki i spędzać czas z przyjaciółmi. Chętnie poznaje nowych ludzi.

Śpiewać zaczęła wcześniej niż mówić, od przedszkola brała udział w różnych okolicznościowych akademiach, przedstawieniach i koncertach. Amatorsko gra na gitarze. Od 2007 roku z zespołem Cantito zagrała w całej Polsce kilkaset koncertów.

Obecnie swoją muzyczną pasję rozwija w naszej Fundacji. W 2023 roku wydała swój debiutancki album "Dobry wiatr", który promuje w trakcie solowych koncertów. Fascynuje się muzyką ludową śpiewaną na głosy.

Adrian Wyka

Adrian gra na pomarańczowej gitarze basowej, ubrany jest w elegancki czarny garnitur, białą koszulę i czarny krawat. Ma krótkie ciemne włosy i zamknięte oczy, skupiony na grze. Na ramieniu wisi czerwony pasek od gitary.Ukończył studia licencjackie na kierunku Zarządzanie. Mieszka w Krakowie, a pochodzi z Oświęcimia. Pełni funkcję Wiceprezesa naszej Fundacji i jest wraz z Moniką Flagą jej głównym pomysłodawcą.
Interesuje się informatyką i technologią. Lubi czytać książki, podróżować i słuchać muzyki zwłaszcza filmowej, instrumentalnej, rocka i jego różnych odmian, nawet cięższych.
Muzyka występuje w jego życiu od młodych lat. Już, jako mały chłopiec chodził na prywatne lekcje śpiewu oraz gry na instrumentach klawiszowych. Gdy w wieku 13 lat przyjechał do Krakowa jego pasja do muzyki została stłumiona, żeby wybuchnąć po raz kolejny z większą mocą w roku 2007, kiedy to zaczął występować wraz z zespołem Cantito w całej Polsce, biorąc udział w różnych koncertach, jak i festiwalach. Do gry na klawiszach nie powrócił, ale zaczął uczyć się gry na gitarze elektrycznej oraz gitarze basowej.
Obecnie wraz z innymi podopiecznymi bierze udział w koncertach organizowanych przez Fundację, wspomagając je swoim głosem, umiejętnościami instrumentalnymi, a także odpowiadając za kwestie nagłośnienia. 
Adrian pracuje także jako ekspert dostępności cyfrowej, architektonicznej i komunikacyjno-informacyjnej.

Natalia Lewandowska

Natalia stoi, śpiewa.

Natalia Lewandowska mieszka w Krakowie.
Muzykę kocha od zawsze i jest ona dla niej całym życiem, daje jej dużo radości, spokoju, miłości, pomaga żyć. Jest szczęśliwa, że poprzez śpiew przekazuje innym pogodę ducha.

Mając 10 lat i przebywając w szkole w Rabce uczestniczyła w rozmaitych konkursach, festiwalach, m.in.: w Jabłonce, w Nowym Targu, w Skawie.

Obecnie śpiewa, jak sama mówi: „gdzie tylko się da”, czyli podczas koncertów organizowanych w krakowskiej szkole, której jest już absolwentką, poza szkołą bierze nadal udział w rozmaitych festiwalach, koncertach. W szkole muzycznej I stopnia uczyła się grać na organach i fortepianie.

Poza muzyką Natalia bardzo lubi podróżować, zwiedzać ciekawe miejsca.

Z naszą Fundacją zetknęła się w 2016 roku podczas koncertu kolędowego śpiewając swoją solową kolędę, a także w chórkach. Po tym  koncercie, kiedy tylko było to możliwe, brała udział w różnych naszych przedsięwzięciach muzycznych.
„Od około roku już na stałe śpiewam w zespole działającym przy Fundacji i bardzo się z tego cieszę. Fundacja Cantito zachęca mnie do głębszego rozwoju, pomaga mi wierzyć, że jestem wartościowym człowiekiem i mogę się dzielić z innymi swoim talentem niosąc radość”.

Natalka skończyła przygodę z naszym zespołem w maju 2022 roku.

Było nam bardzo miło, że mogliśmy współpracować z taką zdolną i wrażliwą osobą.

Danuta Janda

Na zdjęciu znajdują się cztery dziewczyny. Druga od lewej to Danusia.Danusia to była podopieczna naszej fundacji, z którą mieliśmy przyjemność zagrać kilka koncertów.
Bardzo kocha muzykę, a przede wszystkim śpiew. Śpiewa od dziecka i jako dorosła już osoba mówi, że będzie to robić tak długo, jak tylko będzie to możliwe. Od wielu lat bierze udział w konkursach, festiwalach i koncertach.
 
W czasie, gdy realizowała się, koncertując razem z nami, mówiła:

„W Fundacji śpiewam, bo organizowane w niej koncerty dają mi ogromną radość, pozwalają mi się rozwijać, a ludzie, których tam spotykam są bardzo serdeczni i kochani”.

Bardzo się cieszymy, że na swojej muzycznej drodzę spotkaliśmy Danusię.

Cantito

Podopieczni od 01.07.2012 do 03.02.2014

Zespół Cantito istniał od lutego 2007 roku do lutego 2014. Wszystko zaczęło się od przygotowań do szkolnej akademii poświęconej trzeciej rocznicy śmierci Ojca Świętego Jana Pawła II. Uskrzydleni twórczą atmosferą, jaka towarzyszyła im podczas tego przedsięwzięcia, postanowili nie przerywać współpracy.

Jak pisali o sobie:

 

Nasza działalność polega przede wszystkim na koncertowaniu. Śpiewamy w domach kultury, domach wczasowych, sanatoriach w różnych zakątkach Polski. Oprócz tego bierzemy udział w wybranych ogólnopolskich festiwalach.
Muzyka pozwala nam rozwijać swoje zainteresowania i rozwijać siebie. Stanowi odskocznię od codziennych spraw, zajmuje pierwszorzędne miejsce w naszym życiu.

 

Na swoim koncie mają dwie płyty, "W Drodze do Betlejem", płyta z kolędami i pastorałkami, oraz "Rzeki Nadziei", na której znajdują się Autorskie kompozycje. Ta druga została wydana dzięki pomocy naszej fundacji.

Powered by CuteNews