Przekaż 1,5%

Szanowni Państwo,

Będziemy niezwykle szczęśliwi, jeśli zechcecie się podzielić z nami 1,5% Waszego podatku za zeszły rok.
Pamiętajcie, że przekazując nam 1,5% z własnego PIT, nie tracicie ani złotówki - rozdysponowujecie jedynie kwotę, którą i tak musielibyście przekazać na rzecz Skarbu Państwa. Natomiast nam pozwalacie w dalszym ciągu realizować wiele artystycznych projektów.

Więcej o Fundacji możecie dowiedzieć się tutaj
Na co przekazywane są środki pieniężne tutaj
Zachęcamy także do przeczytania naszego statutu

Jak to zrobić?

Aplikacje PITax

To niezwykle proste. Możecie Państwo skorzystać z aplikacji online do rozliczania deklaracji podatkowych, lub pobrać aplikację na swój komputer.

Rozlicz Online
Pobierz program Windows

Usługa Twój e-PIT

Istnieje także możliwość rozliczenia deklaracji podatkowej w usłudze Twój e-PIT przygotowanej przez Ministerstwo Finansów. Jak przekazać nam 1,5% korzystając z tego serwisu można dowiedzieć się tutaj.

Wypełnianie formularza

W deklaracji podatkowej znajdziecie dwa pola, które są niezbędne by przekazać nam 1,5% rocznego podatku. W pola te należy wpisać:

• - Numer KRS 0000424570
  • - Przekazywaną kwotę, która nie może przekroczyć 1,5%
Bardzo istotne jest prawidłowe wpisanie danych Fundacji. Błąd, szczególnie w numerze KRS, spowoduje, że pieniądze do nas nie trafią, a korekta tych danych może okazać się niemożliwa.
Jeśli natomiast deklarację składa za Was pracodawca, musicie złożyć ją samodzielnie jeszcze raz we właściwym terminie.
Możliwe jest także przekazanie nam informacji o sobie i przekazanej nam kwocie. W tym celu zaznaczyć należy pole, poprzez które upoważnia się organy skarbowe do przekazania informacji o Darczyńcy oddającym 1,5%.

Emeryt i rencista - Formularz PIT-OP

Natomiast jeśli jesteście emerytem lub rencistą i otrzymaliście od organu rentowego (np. z ZUS) roczne obliczenie podatku na formularzu PIT-40A, a chcecie przekazać 1,5% podatku dla naszej Fundacji, to możecie to zrobić w bardzo prosty sposób składając jedynie PIT-OP.
Trzeba w nim wpisać jedynie nasz Numer KRS 0000424570 i przekazać do urzędu skarbowego.

Więcej informacji o wypełnianiu PIT-OP tutaj
Natomiast więcej szczegółów o przekazywaniu 1,5% można dowiedzieć się np. z tej strony: Przekazywanie 1,5%

W poprzednich latach przekazaliście nam

• Za rok 2015 = 2357,60 zł.
  • Za rok 2016 = 3926,50 zł.
  • Za rok 2017 = 3065,10 zł.
  • Za rok 2018 = 3103,40 zł.
  • Za rok 2019 = 5108,70 zł.
  • Za rok 2020 = 5523,20 zł.
  • Za rok 2021 = 4002,50 zł.
  • Za rok 2022 = 7875,20 zł.

Z całego serca dziękujemy.

Podopieczni i Zarząd Fundacji Artystycznej Cantito

Nasza fundacja bierze udział w projekcie „PITax.pl dla OPP prowadzonego przez Instytut Wsparcia Organizacji Pozarządowych . Program do rozliczania PIT dostarcza firma PITax.pl